Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów z zakresu fizjoterapii, a także odnowy. Dobroczynna siła fachowego dotyku może przyczynić się do zdecydowanej poprawy psychofizycznej sprawności pacjenta. Poprawia funkcjonowanie wszystkich stawów i mięśni. Zmniejsza napięcie i rozluźnia więzadła. Dobrze działa na ogólną kondycję i układ krążenia, przyspiesza przemianę materii i zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Odpręża, uwalnia od stresów i lęków. Masaże można stosować w leczeniu schorzeń z dziedziny np. neurologii, ortopedii i chorób wewnętrznych. W zależności od rodzaju wykonywanych przez masażystę ruchów – masaż ma następujące moce uzdrawiające: poprawia krążenie, pobudza przemianę materii, usuwa toksyny z organizmu, zmniejsza obrzęki, ujędrnia skórę, łagodzi ból, eliminuje stres, relaksuje i regeneruje organizmu.

Wskazania: bezsenność, normalizacja pourazowa mięśni, napięciowe bóle głowy, bóle karku, bóle stawów, mięśni i kręgosłupa, rwa kulszowa, rwa barkowa, napięcie psychiczne, skurcze mięśniowe, niewydolność krążenia, obrzęki, przykurcze, choroby reumatyczne, przewlekły nieżyt oskrzeli, zaburzenia układu pokarmowego (zaparcia), dysplazja stawu biodrowego, nerwica.

POLECAMY

ZABIEGI MEDYCZNE
REFERENCJE
NOVUMEDICAL
CERTYFIKATY
PRACA
KONTAKT

WYROBY MEDYCZNE

MATA REHABILITACYJNA
APLIKATOR NA BARK
APLIKATOR NA ŁOKIEĆ
APLIKATOR NA KRĘGOSŁUP
APLIKATOR LĘDŹWIOWY
APLIKATOR NA KOLANO
APLIKATOR NA KOSTKĘ

Większość działań dotyczących zdrowia Polaków ma charakter doraźny, a co za tym idzie ich efekt jest krótkotrwały. Nasz Program Medyczny kompleksowo i holistycznie wpływa na zdrowie oraz kondycję fizyczną naszych pacjentów.
Jako jedyni w Polsce łączymy diagnostykę, leczenie uzdrowiskowe, rehabilitację domową i edukację.

ZOBACZ WIĘCEJ
2014-17 NOVUMEDICAL / Polityka Prywatności / Impressum

Ważne
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij