Prądy Kotz'a

Działają na głębiej położone włókna mięśniowe, powodując ich skurcz. Ze względu na zastosowanie wysokiej częstotliwości nośnej, prądy Kotz’a wnikają w głąb tkanek. Ich działanie wiąże się z biochemicznymi aspektami działania mięśni. Zabieg ten prowadzi do otwarcia zależnych od napięcia kanałów wapniowych. Dochodzi do uwolnienia jonów wapnia, które wędrują do miejsc połączenia mięśnia i synapsy nerwowej (miejsce kontaktu komórek zdolnych do przewodzenia impulsów elektrycznych). Powoduje to pobudzenie komórek mięśniowych, a w konsekwencji skurczu włókien mięśniowych. Prądy Kotz’a przyczyniają się do wzrostu siły mięśni oraz przywracają odpowiednie napięcie mięśni. Powodują także przyrost masy mięśniowej. Obserwuje się wpływ prądów Kotz’a na poprawę metabolizmu tkanek poddanych zabiegowi. Dzięki temu stają się one lepiej odżywione i dotlenione, a zbędne produkty przemiany materii są szybko usuwane. Wpływają na przyspieszenie podziałów komórek, a tym samym stymulują zrost kostny. Mają działanie przeciwbólowe w obszarze stymulacji.

Wskazania: zanik mięśni, leczenie urazów tkanek w celu uzyskania efektu przeciwbólowego i przekrwiennego, redukcja siły mięśniowej, poprawa krążenia, stymulacja zrostu kostnego.

POLECAMY

ZABIEGI MEDYCZNE
REFERENCJE
NOVUMEDICAL
CERTYFIKATY
PRACA
KONTAKT

WYROBY MEDYCZNE

MATA REHABILITACYJNA
APLIKATOR NA BARK
APLIKATOR NA ŁOKIEĆ
APLIKATOR NA KRĘGOSŁUP
APLIKATOR LĘDŹWIOWY
APLIKATOR NA KOLANO
APLIKATOR NA KOSTKĘ

Większość działań dotyczących zdrowia Polaków ma charakter doraźny, a co za tym idzie ich efekt jest krótkotrwały. Nasz Program Medyczny kompleksowo i holistycznie wpływa na zdrowie oraz kondycję fizyczną naszych pacjentów.
Jako jedyni w Polsce łączymy diagnostykę, leczenie uzdrowiskowe, rehabilitację domową i edukację.

ZOBACZ WIĘCEJ
2014-17 NOVUMEDICAL / Polityka Prywatności / Impressum

Ważne
Nasza strona internetowa wykorzystuje pliki cookies w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Zamknij